خدمات کاشت ریش و سبیلامروزه یکی از مشکلات موجود در زمینه زیبایی صورت برای آقایان، کَم­پُشتی موهای صورت است.

این کَم ­پُشتی و یا طاسی برای خیلی از آقایان قابل قبول نبوده و همواره راه حلی دائمی و همیشگی برای حل این مسئله­ ی مهم هستند.

راه حل­ های درمانی بسیاری در این زمینه وجود دارد که فَرد باید با تجویز پزشک متخصص پیگیری نماید.

اما شایان ذکر است که در اغلب اوقات نتیجه حاصل از این راه حل­های درمانی یا موقت و زود گذر است و یا با توقع فَرد، فاصله بسیار زیادی دارد.

یکی از بهترین راه ­ها برای پُرپُشت کردن موهای صورت (برای کسانیکه ریش و سبیل کم­ پُشت دارند یا بخش­ هایی از صورت آنها دچار طاسی است و یا بطور کلی ریش و سبیل ندارند) کاشت ریش و سبیل طبیعی و قابل رُشد و دائمی ­است.

کاشت ریش و سبیل طبیعی حتی می­تواند راه حل بسیار مناسبی برای پوشش دادن و مخفی کردن انواع اِسکار باشد.

به عنوان مثال در مواردی ­که بر روی صورت فَرد اِسکار ناشی از سوختگی، آکنه، زخم بُرِش، بخیه و یا جراحی وجود دارد و این امر موجب نارضایتی فرد شده ­است می­ توان با کاشت ریش و سبیل بر روی این نواحی، زیبایی از دست رفته را دوباره به فَرد بازگرداند.

برای اینکه موهای کاشته شده بر روی انواع اِسکارها رُشد نمایند و همانند یک ریش و سبیل طبیعی باشند، ابتدا باید از وجود خون­ رسانی در زیر پوست ناحیه اِسکار مطمئن شد که این امر با یک معاینه بسیار ساده توسط متخصص قابل تشخیص است.

امروزه می­توان از روش­ هایی که برای کاشت موی سر استفاده می­شوند برای کاشت موی صورت و یا همان کاشت ریش و سبیل نیز استفاده نمود بدون اینکه کوچکترین عارضه ­ای رُخ دهد. کاشت مودر ناحیه صورت با کاشت مو در ناحیه سَر تفاوت­های اساسی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

باتوجه به اینکه محل گیرندهِ پیوند در کاشت ریش و سبیل ، صورت است، کاشت گِرَفت ­ها باید با دقت و ظرافت بسیار بالایی انجام پذیرد تا ریش­ و سبیل کاشته شده شاخصه­ های یک ریش و سبیل طبیعی را دارا باشد.

این شاخصه­ ها، زاویه خواب، تراکم مناسب و حالت رویش طبیعی موهای آن است.

چناچه در کاشت ریش و سبیل طبیعی این فاکتورها به نحو احسن پیاده سازی شود، ریش و سبیل کاشته شده بسیار نزدیک به یک ریش و سبیل طبیعی خواهد بود.

لازم به ذکر است که هر مرکز کاشت مویی توانایی پیاده ­سازی این پارامترها را ندارد و چناچه بدنبال کاشتِ ریش و سبیل طبیعی و با کیفیت بالا هستید حتما با دیدن نمونه­کارهای انجام شده در آن مرکز از تبحر تیم پزشکی آن مجموعه اطمینان حاصل فرمائید.

کاشتِ تخصصی ریش و سبیل در کلینیک تخصصی پوست و موی مُدرن با بکارگیری دستگاه­ هایی به­ روز و پیشرفته و بهره ­گیری از تیم پزشکی متخصص و متبحر انجام می­شود که نمونه­ های موفق بسیاری که از این مجموعه برای رسیدن به هدف خود استفاده کرده­اند، گواه این ادعاست.

در مجموعه تخصصی پوست، مو و زیبایی مُدرن، نوع و مدل خط ریش، طرح، تراکم، حالت و زاویه خواب ریش و سبیل کاشته شده با اعمال نظر مستقیم متقاضی کاشت انجام شده و این مجموعه هیچ محدودیتی در پیاده­ سازی طرح دلخواه شما عزیزان ندارد.

طراحی مُدل ریش و سبیل کاملا با توجه به الگوی صورت فَرد بوده و کاملا متناسب با ماتریس زیبایی صورت آن فرد خواهد بود. بنابراین شما عزیزان می­ توانید ریش و سبیلی کاملا با سلیقه شخصی خود داشته باشید.

در کلینیک مُدرن حتی این امکان وجود دارد که متقاضی کاشت ریش روی تمامی مراحل طراحی ریش و سبیل خود نظارت مستقیم داشته باشد.

فرآیند کاشت موی طبیعی در ناحیه صورت که کاشت ریش و سبیل گفته می­شود، در حالت کلی شامل ۵ بخش اساسی زیر است:

۱. برداشت از قسمت اهدا کننده گِرَفت ها (که در اغلب مواقع بانک موی متقاضی است و در پُشت سر وجود دارد.)

در این مرحله، با استفاده از تکنیک­ های موجود در این زمینه، از محل اهدا کننده، برداشت گِرَفت صورت می­گیرد. این برداشت می­تواند به روش­های متعددی می‌­تواند باشد که در این قسمت به شرح مختصر چند روش اصلی­ زیر می­‌پردازیم:

بهترین روش های کاشت ریش و سبیل

کاشت ری و سبیل با تکنیک اِف آی تیFIT:

در این روش برداشت گِرَفت­ ها بوسیله پانچ و یا هولدِر دستی انجام می­شود و از قدیمی­ ترین روش­ های موجود در این زمینه است و تقریبا منسوخ شده است.

کاشت ریش و سبیل با تکنیک اِف یو یی FUE:

در این روش برداشت گِرَفت­ها بوسیله دستگاه برقی اِف یو یی انجام می­شود که از دقت و سرعت بسیار بالایی برخوردار است.

کاشت ریش و سبیل با تکنیک اِس یو تی SUT:

این تکنیک چیزی اضافه بر تکنیک اِف یو یی نداشته و فقط یک اسم غیر علمی برای تکنیک FUE بوده و در صورت جستجو در سایت­ها و مقالات معتبر خارجی متوجه خواهید شد که تکنیک اِس یو تی SUT هیچ پایه و اساس علمی ندارد.

کاشت ریش تکنیک سوپر اِف یو یی Super FUE یا S.FUE:

این روش در واقع همان روش اِف یو یی است با کمی تفاوت.

تعریف غیر رسمی: در این روش برداشت گِرَفت­ ها بوسیله دستگاه برقی اِف یو یی انجام می­ شود که از دقت و سرعت بسیار بالایی برخوردار است

و فرق آن با روش اِف یو یی در این است که در این تکنیک، گِرَفت­های برداشته شده از بانک مو را پس از برداشت، کات (CUT) کرده و پس از مرتب سازی (Sort) و دسته­ بندی، در شکاف­ هایی که قبلا در ناحیه مورد نظر ایجاد شده است، می­کارند.

شایان ذکر است که انجام عمل کات و دسته­ بندی گِرَفت ­ها تاثیر شِگَرف و بسیار زیادی در طبیعی دیده شدن منطقه کاشته شده داشته و باعث می­شود که موهای کاشته شده عروسکی و یا مسواکی شکل به نظر نرسند.

کاشت ریش و سبیل با تکنیک اِف یو تی FUT:

در این روش برداشت گِرَفت­ها بوسیله جراحی و برداشت یک نوار باریک یا همان فِلَپ Flap انجام می­شود و با توجه به اینکه در این روش فاصله زمانی بین برداشت و کاشت گِرَفت­ها بسیار اندک است، موهای کاشته شده بوسیله این تکنیک از کیفیت بسیار بالایی برخوردارهستند.

۲.جداسازی، تفکیک و دسته بندی گِرَفت­های برداشته شده، بر اساس نوع و ضخامت آنها.

باتوجه به تکنیک برداشت که در مرحله قبل توضیح داده شد (در صورت نیاز) در این مرحله، جداسازی گِرَفت­ های برداشته شده از مرحله قبل، زیر میکروسکوپ­ های مخصوصِ این کار و توسط تیم زبده کات (بُرِش)  و دسته بندی (Sort) صورت می­گیرد.

۳. طراحی قسمتی که قرار است در آن گِرَفت ­های برداشته شده، کاشته شوند. (محلی که دچار کَم ­پُشتی و یا طاسی شده است)

به قسمت و محلی که قرار است در آن گِرَفت ­های برداشته شده، کاشته شوند، محل گیرنده پیوند نیز گفته می­شود. طراحی محل گیرنده پیوند کاملا با اعمال سلیقه و نظر مستقیم متقاضی کاشت انجام خواهد شد.

۴. ایجاد شکاف­ های با تراکم بالا و بسیار ظریف در قسمت گیرنده پیوند.

مرحله با توجه به مقدار گِرَفت­ های برداشته شده از بانک موی متقاضی لازم است که شکاف ­هایی در محل گیرنده پیوند (محلی که دچار کَم ­پُشتی و یا طاسی شده است) ایجاد شوند.
، تعداد، عمق، زاویه خواب و نحوه ایجاد این شکاف­ها تاثیر بسیاری در نتیجه نهایی پیوند مو دارد.

از اینرو در این بخش به توضیح مختصری در این رابطه می­پردازیم:

در فرآیند کاشت مو، ظرافت شکاف­ ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا هرچه این شکاف­ ها ظریف­ تر باشند می­ تواند در واحد سطح تعداد شکاف بیشتری ایجاد کرد و به تبع آنتعداد موی بیشتری کاشت.

از طرفی دیگر ایجاد شکاف ­هایی ظریف، باعث هرچه طبیعی ­تر به نظر رسیدن قسمت کاشته شده خواهد بود. یکی از دلایلی که باعث می­شود خط رویش یا Hairline یک فرد بسیار مصنوعی یا به اصطلاح عروسکی شکل به نظر برسد عدم ایجاد شکاف­ هایی ظریف در این ناحیه است.

با استفاده از ابزارهای مُدرن و سوزن­ هایی بسیار ظریف و نازک می­توان شکاف­ هایی بسیار ظریف ایجاد کرد.

۲-۴ تعداد شکاف­ ها:

تعداد شکاف­ های ایجاد شده در محل گیرنده پیوند، تعیین کننده تراکم موهای کاشته شده خواهد بود.

شایان ذکر است که هرگز نمی ­توان تراکمی مانند تراکم یک موی طبیعی ایجاد کرد. زیرا همه مساحت پوست سر تقریباً ۵۰۰ سانتیمتر مربع می‌باشد، که دارای حدود ۲۰۰ تار مو در سانتی‌متر است و ایجاد این تعداد شکاف با ابزارهای موجود غیر ممکن است

ولی با روش­های مُدرن و به روز می­ توان نزدیک به این مقدار شکاف ایجاد کرد و این تعداد نیز قابل قبول بوده و تغییری بسیار شِگَرف در چهره متقاضی ایجاد خواهد کرد.

با کاشت تقریبا ۵۰۰۰ گِرَفت در سطح سری که دچار کَم­ پُشتی کامل است می­ توان در این محل تراکم خیلی خوبی ایجاد کرد.

(واحد شمارش موی سر گرافت است نه تار مو. هر گرافت از چند تار مو تشکیل شده که از ریشه به هم ارتباط دارند.)

۳-۴ عمق شکاف­ ها:

پوست از سه لایه تشکیل شده ­است . لایه خارجی و بیرونی آن اِپیدِرم و لایه میانی دِرم، و لایه سوم هیپودِرم نام دارد.

در قسمت مربوط به ساختار و آناتومی پوست انسان، به طور مفصل به جزئیات این مفاهیم خواهیم پرداخت.

ایجاد شکاف ­هایی که بسیار کم عُمق هستند باعث می­گردد که موهای کاشته شده بسیار سریع­تر وارد فاز رویش مجدد شوند

ولی در عوض عُمر طولانی نداشته باشند. بنابراین کاشت مو در عمق مناسب، باعث ماندگاری طولانی ­تر موهای کاشته شده خواهند شد.

۴-۴ زاویه خواب شکاف ­ها:

تنظیم زاویه خواب شکاف­ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا گِرَفت­های کاشته شده در این شکاف­ها در همان زوایه­ایی رُشد خواهند کرد که شکاف­های آنها قبلا ایجاد شده ­اند.

داشتن موهایی مرتب، هم راستا و با زاویه خواب مناسب همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این مسئله در بحث کاشت ابرو و ریش و سبیل از اهمیت بالاتری نسبت به کاشت مو برخوردار است.

باتوجه به نقش مهم و تاثیرگذار این زوایا در کیفیت نتیجه نهایی حاصل از کاشت، لازم است که به دقیق بودن زاوایای کاشت اهمیت ویژه­ای داد.

۵. کاشت گِرَفت­ های تفکیک شده در ناحیه گیرنده پیوند.

در این مرحله، کاشت گِرَفت ­ها در قسمتی که قبلا طراحی شده است و شکاف­ هایی در آن ایجاد شده ­اند، صورت می­گیرد.

با توجه به اینکه در مرحله قبل شکاف­ هایی بسیار ظریف و کوچک ایجاد شده است، قراردادن و کاشت گِرَفت­ ها در این شکاف ­ها باید با دقت و ظرافت تمام انجام شود تا ریشه گِرَفت ­ها حین کاشت صدمه نبینند زیرا در صورت صدمه دیدن این ریشه­ ها، موهای کاشته شده، رُشد نخواهند کرد.

پارامتر مهم دیگر در این مرحله سرعت انجام کار است. همانگونه که قبلا اشاره شد باید سعی کرد که مدت زمانیکه گِرَفت­ ها بیرون از پوست هستند را به حداقل رساند تا گِرَفت­ های کاشته شده کیفیت خود را از دست ندهند.

کلینیک مُدرن با بهره گیری از تیم پزشکی متعهد و متبحر خود، توانسته است تمامی مراحل کاشت مو، ابرو و ریش و سبیل را بصورت تیمی انجام داده و با بالاتر بردن سرعت و دقت در کاشت، صرفه جویی بسیار خوبی در مدت زمان لازم برای انجام این عمل، نماید.

از طرفی دیگر انجام کار تیمی باعث شده است که تمامی مراحل کاشت مو، ابرو و حتی ریش ­و سبیل تنها دریک روز انجام شده و عزیزانی که از نظر زمانی محدودیت دارند بتوانند تنها با اختصاص دادن یک روز به این کار، به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست یابند.

موهای کاشته شده پس از گذشت چند ماه (طول این دوره مشخص نبوده و برای هر فرد متغییر است) رُشد کرده و قابل اصلاح و تراشیدن با تیغ و یا ماشین ریش تراش خواهد بود. و در نهایت باید گفت که این موهای کاشته شده تمامی ویژه­گی­های یک ریش طبیعی را پیدا خواهند کرد.

برای آگاهی از اینکه کدام تکنیک برای کاشت ریش و سبیل شما مناسب است و به تبع آن چه مقدار هزینه ­ایی باید برای انجام این کار در نظر بگیرید می­توانید در هر ساعت از شبانه روز با مشاورین ما در ارتباط باشید و یا با دریافت وقت قبلی و مراجعه حضوری، از مشاوره رایگان و تخصصی در این زمینه بهره­ مند شوید.


سوالی دارید

اکنون با ما تماس بگیرید

کلینیک پزشکی پاسارگاد

موهای شما بیش از هر چیزی جلب توجه می کنند!


تماس و رزرو نوبت

09120084436
09120084425
01332131788
01332115747
01332115748در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلینیک پزشکی پاسارگادطراحی سایت توسط ملی وب

x
کلینیک پزشکی پاسارگاد